Dlaczego Xtreme Outback? 


Sprzęgło w skrzyni biegów twojego samochodu do istotny mechanizm.
 

Ten element pracuje nad przetworzeniem mocy i momentu obrotowego Twojego silnika na ruch obrotowy kół napędowych. Kiedy dwie płaszczyzny tarcz są dociśnięte do siebie wtedy napęd z silnika przenoszony jest poprzez skrzynię biegów do kół napędowych. W proces ten zaangażowane jest sprzęgło. replica watches


Kiedy wciśniesz sprzęgło stopą w kabinie dwie tarcze zostaną rozłączone od siebie co przerwie transmisję mocy z silnika na koła i pozwoli Ci zmienić przełożenie skrzyni lub pozostawić silnik na wolnych obrotach biegu jałowego.


Zużycie lub uszkodzenie sprzęgła następuje przeważnie gdy tarcza sprzęgla I koło zamachowe obracają się z różnymi prędkościami. Tarcza jest pokryta okładziną cierną, która umożliwia płynne przejście z pozycji wysprzęglonej w zasprzęgloną i odwrotnie. Ma to wpływ na gładką zmianę biegów.Im większa moc i moment obrotowy silnika tym większa siła docisku sprzęgła jest potrzebna.
 

Ta sama zasada dotyczy holowania lub ciągnięcia przyczep, montażu większych kół czy sytuacji gdy auto utknie w błocie. Cokolwiek przyczynia się do wysilenia Twojego silnika, ma to również odzwierciedlenie w pracy sprzęgła i wymaga od niego wzmożonej pracy.
 

Mechanizm Twojego sprzęgła zawiera 3 podstawowe elementy:
 

-Docisk
 

-Tarczę sprzęgła
 

- Łożysko wyciskowe.
 

Zwiększone obciążenie sprzęgła obciąża wszystkie 3 elementy poprzez zwiększone tarcie a co za tym idzie nagrzewanie. Prowadzi to do nieporządanych zachowań układu przeniesienia napędu tj jak przedwczesne zużycie sprzęgła a w skrajnych przypadkach uszkodzenie silnika i układu przeniesienia napędu.
 

Rozwiązaniem tych problemów jest zastosowanie kompletu sprzęgła ACS Xtreme Outback.

Zestawy High-performance oraz Heavy-duty  dają możliwość eksploatacji w warunkach drogowych, nie zmieniają pracy pedału sprzęgła dlatego zestawy Xtreme Outback są najlepszym wyborem do Twojego samochodu. Testowane są w najtrudniejszych warunkach panujących na Ziemi. Pozwala to naszym klientom , którzy zaufali produktom Xtreme Outback podróżować na dalkie odległości, a potem bezproblemowo wrócić. Zestaw Xtreme Outback nie tylko dostarcza zwiększoną żywotność tego elementu ale jest zaprojektowany jako długoterminowe ekonomiczne rozwiązanie dla klientów potrzebujących lepszego rozwiązania niż oryginalne.

Cartier Replica Watches